O nas

Mąż i żona

Mąż i żona

Jesteśmy młodym małżeństwem, które postanowiło spróbować swoich sił na emigracji. Wybraliśmy kierunek północno-wschodni i Rosję, czyli trochę nie typowo, jak przystało na Polaka – emigranta. Zapraszamy wszystkich w podróż do Obwodu Kaliningradzkiego – będziemy pisać o wszystkim tym, co nas interesuje: będą informacje praktyczne, turystyczne, ciekawostki historyczne i kulinarne, wydarzenia kulturalne i historie z życia wzięte.

14007402.j1hccucaf7.W665

Mąż: historyk z niechcenia i wieczny turysta, kulturoznawca Europy Wschodniej. Studiowałem na Uniwersytecie Warszawskim na specjalnych studiach wschodnich. Jestem początkującym badaczem tożsamości i ducha Kaliningradu, studiuję w Kaliningradzie na Uniwersytecie im. Kanta na Wydziale Historii.

IMG_20131025_212711

Żona: siłaczka i prawdziwa gospodyni domowa. Filolog polski, logopeda i rosjoznawczyni. Studiowałam w Krakowie. Obecnie uczę języka polskiego jako obcego w szkole języków obcych w Kaliningradzie, propaguję współczesną kulturę polską. Lubię swoją pracę, podróżować, czytać książki i tańczyć tańce izraelskie.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s